5 فایده اصلی آب تصفیه‌شده و سالم برای بدن

آب تصفیه‌شده
86 / 100

آب همیشه و در هر زمانی مایع ضروری برای ماندگاری و زنده ماندن انسان‌ها محسوب می‌شده است. افراد از قرن‌های گذشته تا به امروز برای حفظ سلامت و بقاء خود به دنبال زندگی کردن در مکان‌هایی بودند که به آب آشامیدنی نزدیک بود. بعدها که زندگی به صورت دسته جمعی و شهری شد آب لوله‌کشی و شهری در منازل در دسترس عموم قرار گرفت. از آن زمان‌ها همه به فکر سلامت بدن خود بودند اما هیچ گاه به اهمیت آب تصفیه‌شده آگاه نبودند. حتی امروزه که انواع دستگاه تصفیه آب خانگی، دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی و صنعتی به فروش می‌رسد باز هم بعضی از افراد در استفاده از آنها چندان راغب نیستند. دلیل آنها هم آگاهی نداشتن از اهمیت آب سالم و تصفیه شده است.

آب تصفیه‌شده و سالم آبی است که از تمام آلودگی‌ها و ذرات پاک شده باشد. دستگاه تصفیه آب خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی دستگاه‌هایی هستند که در مکان‌های مختلف مانند منازل و ساختمان‌ها، بیمارستان‌ها، رستوران و کافه، کارخانه‌ها و… استفاده می‌شود. هدف همه اینگونه دستگاه‌ها تصفیه کردن آب آشامیدنی و حذف ذرات و آلاینده‌های مضر درون آب است. در این مقاله قصد داریم شما را با آب تصفیه‌شده آشنا کنیم و اهمیت آن را بیان کنیم. با ما همراه باشید.

 

پدر و دختر در حال ریختن آب در لیوان

آب تصفیه‌شده چه آبی است؟

آب تصفیه‌شده آبی است که از کار کردن چند فیلتر و قطعه در کنار یکدیگر برای حذف آلاینده‌ها حاصل می‌شود. آب به صورت مکانیکی درون فیلترها پردازش می‌شود تا مواد شیمیایی، فیزیکی و ناخالصی‌ها از آن گرفته شود. ناخالصی‌های حذف‌شده از آب شامل باکتری‌ها، مواد شیمیایی، سموم کشاورزی، ذرات معلق و… است. مواد شیمیایی موجود در آب موادی مانند فلوراید، منیزیم، کلر و… است. با پاکسازی این آلاینده‌ها از آب، آب تصفیه‌شده و سالم را تحویل می‌داده می‌شود.

روش‌های تصفیه آب متفاوت است. رایج‌ترین این روش‌ها روش اسمز معکوس دستگاه‌های تصفیه کننده آب، روش الکترود یونیزاسیون، روش میکرو فیلتراسیون و فیلترکربن می‌باشد. با بکارگیری هر کدام از این روش‌ها آب سالم و تصفیه‌شده به دست مصرف‌کننده می‌رسد. اما سؤال اینجا است که چه وقت لازم است که آب تصفیه‌‌شده استفاده کنیم و اصلاً چرا آب تصفیه‌شده بخوریم؟

 

آب سالم و تصفیه‌شده چه زمان باید استفاده شود؟

شهرهای زیادی هستند که آب لوله کشی مناسبی برای آشامیدن ندارند. طعم، مزه و بوی بسیاری از آب‌های لوله‌کشی در شهرهای ایران به گونه‌ای است که چندان خوشایند نیست. اگر ساکن چنین شهرهایی هستید شک نکنید که به آب تصفیه شده برای آشامیدن نیاز دارید.

این آب را می‌توان از طریق خرید بطری‌های آب معدنی از سوپرمارکت‌ها تهیه کرد و یا یک دستگاه تصفیه‌کننده آب خریداری نمود. خوبی دستگاه تصفیه آب خانگی این است که همیشه در دسترس است و هر زمان بخواهید می‌توان آب سالم و تصفیه شده مصرف کنید.

 

آب تصفیه شده در دست بچه

چرا آب تصفیه‌شده بخوریم؟

خوردن و آشامیدن از ضروریات هر موجودی برای رشد و بقاء است. مسلم است که اگر مواد خوردنی و آشامیدنی عاری از مواد مضر برای بدن و سرشار از مواد مغذی باشند برای رشد و سلامت بدن مفید است. آب تصفیه شده آبی است که از ناخالصی‌ها و مواد مضر پاک شده است. از این رو برای سلامت بدن نقش به سزایی دارد.

دستگاه‌های تصفیه‌کننده آب بسیار حرفه‌ای و دقیق آب را تصفیه می‌کنند. در واقع کسانی که از اینگونه دستگاه‌ها استفاده می‌کنند دیگر نباید نگران سلامت آب آشامیدنی خود باشند. چرا که آبی که تصفیه شده است عاری از هر نوع میکروب، آلودگی، باکتری، گچ و گل و لای است. مسلماً هر کسی دوست دارد آبی که می‌نوشد سالم و پاکیزه باشد.

 

فواید کلی آب سالم و تصفیه‌شده

آب‌های تصفیه‌شده توسط دستگاه‌های تصفیه‌کننده فواید زیادی دارد. در اینجا 5 فایده اصلی این نوع آب‌ها را بیان می‌کنیم:

 

  1. عاری از مواد شیمیایی

آب‌های لوله‌کشی دارای کلر هستند. کلر کار ضد‌عفونی آب را انجام می‌دهد اما طعم و بوی نامطبوع به آب می‌دهد. وجود مقدار زیاد کلر درون آب برای سلامت بدن مضر است و باعث بروز بیماری‌های قلبی و کلیوی می‌شود. فیلتر کربن موجود درون دستگاه های تصفیه آب 99 درصد از کلر موجود درون آب را حذف می‌کند.

 

  1. عاری از باکتری‌های موجود در آب

میکرو ارگانیسم‌ها میکروب‌هایی هستند که با چشم دیده نمی‌شوند ولی به عنوان بدترین آلاینده‌هایی است که درون آب وجود دارند. آب‌های آشامیدنی که این میکروب‌های مضر را درون خود دارند بیماری‌های متعددی را خصوصاً برای کودکان ایجاد می‌کنند. استفاده از آب تصفیه‌شده برای کودکان و نوزادان می‌تواند آنها را از بروز اینگونه بیماری‌ها نجات دهد. تصفیه کردن آب با فیلتر UV باکتری‌های مضر را از آب می‌گیرد.

 

بچه در حال خوردن آب تصفیه شده

 

  1. عاری از آلودگی‌های درون آب

آب آشامیدنی آبی است که از تصفیه‌خانه‌های شهری به سمت لوله‌‌های آب هدایت می‌شود و از آنجا به خانه‌ها می‌رسد. این آب‌ها ممکن است از اول بعد از خروج از تصفیه‌خانه‌ها سالم و پاک باشند اما با طی مسافت طولانی از لوله‌ها آلودگی‌ها و میکروب‌ها را با خود به همراه می‌آورند مخصوصاً اگر لوله‌ها قدیمی و زنگ‌زده باشند.

استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب آلودگی‌ها، شن و ماسه، زنگ‌زدگی‌های لوله‌ها و سایر ناخالصی‌ها را از آب می‌گیرد و آب تصفیه‌شده و سالم تحویل می‌دهد.

 

  1. دارای مواد معدنی مفید برای بدن

آب‌های شهری و لوله‌کشی‌شده دارای مواد معدنی ضروری و مفید برای بدن هستند. این مواد مفید مانند کلسیم، منیزیم، پتاسیم و… بیشتر از اینکه از طریق مواد غذایی وارد بدن شوند به وسیله آب تصفیه‌شده وارد بدن می‌شوند. فیلترهای تصفیه‌ کننده آب آلاینده‌های مضر درون آب را از بین می‌برند ولی مواد معدنی مفید و ضروری را در آب نگه می‌دارند.

فیلترهایی مانند فیلتر مینرال که به فیلتر مواد معدنی نیز معروف است آب را حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی می کند. اینگونه فیلترها در دستگاه‌های تصفیه آبی که به روش اسمز معکوس آب را تصفیه می‌کنند وجود دارد.

 

  1. دارای طعم، رنگ و مزه خوب

آب تصفیه‌شده که به وسیله دستگاه‌ها و فیلترهای تصفیه‌کننده تولید می‌شود مزه خوب و مطبوعی دارد. کلر موجود در آب‌های شهری و لوله‌کشی که برای ضد عفونی کردن آب به آب اضافه شده است طعم و بوی نامطبوعی به آب داده است. در کنار کلر، لوله کشی فلزی، مواد آلی و آلودگی‌های درون آب تأثیر بدی روی طعم و مزه آب می‌گذارد.

تصفیه کردن آب به وسیله دستگاه‌های تصفیه آب خانگی و غیر خانگی همه آلودگی‌ها، ناخالصی‌ها و ذرات معلق را از آب می‌گیرد و طعم و مزه آب را بهبود می‌بخشد. همچنین فیلترهایی مانند فیلتر پست کربن وظیفه بهبود بخشیدن به طعم، مزه و بوی آب را برعهده دارد.

 

آب تصفیه شده

جمع‌بندی

از آنجایی که بیشتر بدن انسان‌ها از آب تشکیل شده است نوشیدن آب تصفیه‌شده و سالم از اهمیت بالایی برخوردار است. آب‌های لوله‌کشی و شهری قبل از اینکه وارد خانه و محل زندگی ما شود مسافت طولانی را گذرانده است. در این مسیر آب‌ها دچار انواع آلودگی‌ها می‌شوند. آب‌هایی که از طریق فیلترها و دستگاه‌های تصفیه‌کننده آب تصفیه می‌شوند عاری از هرگونه آلودگی و مواد مضر هستند. این نوع آب‌ها دارای مواد معدنی ضروری برای بدن هستند. از این رو نوشیدن آب‌های تصفیه شده و سالم به شدت برای سلامت بدن توصیه می‌شود.

 

 

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
تماس سریع با ما