صدای زیاد دستگاه تصفیه آب بخاطر چیست؟

صدای زیاد دستگاه تصفیه آب
88 / 100

دستگاه‌های تصفیه آب مانند هر وسیله دیگری ممکن است مدتی پس از استفاده دچار یک سری مشکلات شوند. حتی اگر بهترین دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی و خانگی را بخرید باز هم ممکن است بعد از چند سال استفاده مشکلی برایش ایجاد شود. یکی از مشکلات اینگونه دستگاه‌ها صدای زیاد دستگاه تصفیه آب است. البته داشتن یک مقدار صدا طبیعی است. دلیل آن هم تخلیه آب و تغییر فشار داخل قطعات است. اما اگر این صداها زیاد و آزاردهنده باشد باعث نگرانی است.

ممکن است بعد از اینکه شیر آب تصفیه کننده آب را باز می‌کنیم صدای بدی از دستگاه شنیده شود. این صداها ممکن است گوش‌خراش و نگران‌کننده باشد. خیلی‌ها بعد از شنیدن صدای ناهنجار و بد دستگاه به دنبال راه حل مشکل می‌گردند. ممکن است با نمایندگی خرید دستگاه‌شان تماس بگیرند و یا به صورت اینترنتی به دنبال جستجوی راه حل باشند. اما بعضی از افراد به سادگی آن را نادیده می‌گیرند. اگر آب شیرین‌کن پر سروصدا را تعمیر نکنید دستگاه به خوبی آب را تصفیه نخواهد کرد. حتی ممکن است بعد از مدتی به قطعات دستگاه آسیب وارد شود. ما دراین مقاله قصد داریم شما را با دلایل صدای بد دستگاه تصفیه آب آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

 

دلایل صدای زیاد دستگاه تصفیه آب

صدای زیاد دستگاه تصفیه آب می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. 4 دلیل اصلی صدای زیاد دستگاه تصفیه آب شامل موارد زیر است:

  • درست بسته نبودن دریچه مخزن
  • خراب شدن پمپ
  • کیفیت پایین پمپ
  • متفاوت بودن فشار در فیلترهای دستگاه
  • وجود هوا داخل فیلترهای دستگاه

مهم‌ترین دلایل صدای زیاد دستگاه تصفیه آب همین چهار مورد است. شناخت بیشتر این موارد می‌تواند برای رفع مشکل صدای بد و ناهنجار دستگاه به شما کمک کند. در ادامه هر کدام از دلایل را بررسی می‌کنیم:

 

صدای آرام دستگاه تصفیه آب و بچه خوابیده

درست بسته نبودن دریچه مخزن

اولین کاری که بعد از شنیدن صدای ناهنجار از دستگاه باید انجام دهید چک کردن دریچه مخزن است. گاهی ممکن است دریچه به درستی بسته نشده باشد و همین امر باعث تولید صدا در دستگاه شود. بنابراین دریچه را چک کنید و اگر محکم نبود آن را محکم ببندید تا صدا قطع شود. اگر صدا قطع نشد به سراغ سایر دلایل بروید.

 

خراب شدن پمپ

خرابی و نقص پمپ یکی از علل صدای زیاد دستگاه تصفیه آب است. این مشکل به دلایل مختلفی ممکن است اتفاق بیفتد. اگر پمپ خراب شود آب به درستی و با فشار مناسب داخل فیلتر ممبران نمی‌شود. در نتیجه صدای ناهنجار و بدی از دستگاه بلند می‌شود. دیر عوض کردن فیلترهای دستگاه تصفیه آب هم می‌تواند باعث خراب شدن پمپ و در ادامه باعث صدای زیاد دستگاه تصفیه آب شود. اگر این مشکل خیلی جدی نباشد می‌تواند با تعویض کلگی پمپ آب شیرین‌کن آن را برطرف کرد. اما اگر جدی و نگران‌کننده باشد باید تعمیر دستگاه را به افراد متخصص واگذار کرد.

 

کیفیت پایین پمپ و سایر قطعات

اگر در هنگام خرید تنها به دنبال دستگاه تصفیه آب ارزان‌قیمت باشید و دیگر موارد مانند برند دستگاه تصفیه آب و کیفیت را مد نظر قرار ندهید ممکن است به مشکل برخورد کنید. از مشکلاتی که پس از خرید دستگاه بی‌کیفیت و ارزان ممکن است به وجود بیاید صدای زیاد دستگاه تصفیه آب است. وقتی قطعات دستگاه مانند پمپ بی‌کیفیت باشد عملکرد درستی نخواهد داشت. بنابراین همیشه برای خرید، مراکز معتبر را انتخاب کنید تا دچار اینگونه نواقص در قطعات نشوید.

 

تعویض فیلترها

متفاوت بودن فشار در فیلترهای دستگاه

از دیگر دلایل صدای زیاد دستگاه تصفیه آب تعویض نادرست فیلترها است. اگر این کار را با دقت انجام ندهید و یا آن را به افراد متخصص واگذار نکنید ممکن است تغییر دادن فیلترها باعث شود فشار آنها کم و زیاد شود. یکسان نبودن فشار داخل فیلترهای تصفیه‌کننده آب باعث ایجاد صدای زیاد دستگاه تصفیه آب خواهد شد. این مشکل چندان بزرگ نیست و بعد از سه الی چهار روز خود به خود برطرف می‌شود. اما اگر بعد از گذشت این مدت فشار فیلترها یکسان نشد و باز هم صدای ناهنجار از دستگاه تصفیه آب شنیده شد بهترین کار نشاندن دادن آن به یک فرد متخصص است.

 

وجود هوا داخل فیلترهای دستگاه

اگر داخل آب، هوا باشد هوا داخل فیلترها جمع می‌شود. این جمع شدن هوا باعث می‌شود وقتی آب از دستگاه خارج می‌شود صدا تولید کند. بنابراین از دیگر عوامل تولید صدای زیاد دستگاه تصفیه آب پس از باز کردن شیر آب جمع شدن هوا داخل فیلترها باشد. مسلّم است که برای رفع این مشکل باید هوای داخل فیلترها گرفته شود. برای این کار بهتر است به سراغ افراد متخصص و نمایندگی‌های فروش بروید تا با تخصص کامل مشکل رفع شود و مشکل دیگری برای دستگاه ایجاد نشود.

نگهداری دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

جمع‌بندی

همیشه شنیده‌ایم و می‌دانیم که پیشگیری بهتر از درمان و تعمیر است. بنابراین اولین اقدام باید خرید از مراکز معتبر فروش باشد. مراکز معتبر کیفیت قطعات دستگاه‌های تصفیه آب را تضمین می‌کنند. حتی دستگاه را با گارانتی و خدمات پس از فروش به فروش می‌رساند. از این رو با خیال راحت و بدون نگرانی خرید می‌کنید. در اینصورت شاهد صداهای بد و ناهنجار از دستگاه نخواهید بود. اما حتی اگر شاهد صدای زیاد دستگاه تصفیه آب بودید کافی است با نمایندگی خرید دستگاه‌تان تماس برقرار کنید و با توجه به گارانتی محصول، دستگاه را به صورت رایگان  تعمیر نمایید. فروشگاه پاورواتر با داشتن بهترین کیفیت و مناسبت‌ترین قیمت در تولید دستگاه‌های تصفیه آب بهترین انتخاب شما برای خرید خواهد بود.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
تماس سریع با ما