مزایای دستگاه تصفیه آب چیست؟

مزایای دستگاه تصفیه آب
89 / 100

مزایای دستگاه تصفیه آب و روش‌های مختلف تصفیه کردن آب زمانی مشخص می‌شود که بدانیم آب سالم چقدر بااهمیت است. وقتی به سراغ خرید دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی و یا خانگی می‌رویم می‌خواهیم بهترین و باکیفیت‌ترین آب را به بدن خود برسانیم.

آب خالص چقدر بااهمیت است؟ اصلاً سالم بودن آب مصرفی چقدر با سلامت بدن رابطه دارد؟ آب اصلی‌ترین چیزی است که باعث بقای انسان می‌شود. ضرب‌المثل معروفی می‌گوید «تصفیه‌کننده‌های آب خالص اولین و مهم‌ترین داروی جهان هستند». این به چه معناست؟ شاید برایتان عجیب باشد که یک بار برای همیشه بگوییم آب خالص و تصفیه‌شده چیزی کمتر از دارو نیست.

وقتی به طور روزانه از آب تصفیه‌شده و خالص استفاده کنیم متوجه می‌شویم که چقدر می‌تواند به پیشگیری بسیاری از بیماری‌ها به ما کمک کند. در واقع از مزایای دستگاه تصفیه آب همین بس است که بگوییم به ما اجازه می دهد زندگی سالمی داشته باشیم.

انسان‌ها در طول روز حداقل 4 تا 5 لیوان آب می‌نوشند. زیاد شنیده‌ایم که نوشیدن آب برای ما بسیار مهم است، اما آیا می دانیم چرا هیدراته ماندن این‌قدر مهم است؟ اجازه دهید نگاهی به فواید سلامتی آب آشامیدنی نگاه بیاندازیم.

بچه ها در حال خوردن آب سالم

 

فواید نوشیدن آب سالم

 1. آب سالم و تصفیه شده به بدن کمک می کند تا دمای خود را تنظیم کند.
 2. به هضم غذا کمک می کند و بدن را پاکسازی می‌کند.
 3. به گردش اکسیژن خون کمک می‌کند.
 4. مشکلات پوستی را کاهش می‌دهد.
 5. به پیشگیری از بسیاری بیماری ها مانند سنگ کلیه، عفونت مجاری ادراری و یبوست کمک می‌کند.

 

اما اگر آب ناخالص را از منابع غیربهداشتی بنوشیم، تمام این فایده‌های آب سالم که در بالا ذکر شد بی اثر خواهد شد. لذا مزایای دستگاه تصفیه آب مشخص می‌شود.

آب ناخالص حاوی میکرو ارگانیسم‌های مضر (مانند باکتری ها و ویروس ها) و برخی ناخالصی های فلزی (مانند آرسنیک، کلر، سرب و غیره) است که برای سلامت بدن ما مضر است. بیماری‌هایی که از طریق آب منتقل می‌شوند مانند اسهال، اسهال خونی، حصبه، وبا و فلج اطفال نیز در اثر آب آشامیدنی آلوده ایجاد می شوند. از این رو مزایای دستگاه تصفیه آب جلوگیری از انواع بیماری‌های مربوط به آب است.

بنابراین، ما باید در مورد منبع آب آشامیدنی که مصرف می کنیم بسیار محتاط باشیم. زیرا کیفیت و همچنین کمیت آبی که مصرف می کنیم تأثیر مستقیمی بر سیستم ایمنی بدن ما دارد. مزایای دستگاه تصفیه آب بسیار است. از این رو ساده ترین راه برای اطمینان از خلوص آب آشامیدنی، نصب دستگاه‌های تصفیه آب مناسب در خانه‌هایمان است.

آب تصفیه شده

مزایای دستگاه تصفیه آب

 1. در دسترس بودن دستگاه‌

از اولین مزایای دستگاه تصفیه آب می‌توان به در دسترس بودن آن اشاره کرد. وقتی دستگاه همیشه در دسترس باشد آب سالم و خالص نیز همیشه در دسترس خواهد بود. نصب دستگاه‌های تصفیه آب در خانه باعث می‌شود هر زمان که بخواهیم به آب آشامیدنی سالم دسترسی داشته باشیم.

 

 1. از بین بردن میکروارگانیسم‌های مختلف بیماری زا

از دیگر مزایای دستگاه تصفیه آب و استفاده از آن پیشگیری از بیماری‌های مربوط به آب است. فن‌آوری‌های RO و UF مورد استفاده در دستگاه‌های تصفیه آب، از بین بردن میکروارگانیسم های بیماری‌زا موجود در آب را تسهیل می‌کند. از این‌رو اگر سلامت بدن‌ برایتان اهمیت دارد استفاده از این نوع دستگاه‌ها را فراموش نکنید.

 

 1. حذف ناخالصی‌های محلول در آب

وجود مواد جامد محلول در آب آن را برای آشامیدن نامناسب می‌کند. دستگاه های تصفیه آب به حذف این ذرات کمک می‌کنند و در نتیجه برای مصرف ایمن می شوند. بنابراین حذف آلاینده‌ها و ذرات معلق درون آب از دیگر مزایای دستگاه تصفیه آب به حساب می‌آید. این نوع دستگاه‌ها قادر به حذف تقریباً 90٪ کل مواد جامد محلول در آب هستند.

 

 1. حذف ناخالصی‌های فلزی سمی

ناخالصی های فلزی سمی موجود نیز به طور موثر توسط دستگاه‌های تصفیه آب حذف می شوند. دستگاه‌های تصفیه آب RO که به روش اسمز معکوس کار می‌کنند از بهترین تصفیه‌کننده‌های آب در این زمینه هستند.

 

 1. حفظ مواد معدنی ضروری

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که دستگاه‌های تصفیه‌کننده آب در فرآیند تصفیه، مواد معدنی ضروری آب را نیز از بین می‌برند. اما این‌طور نیست. از مزایای دستگاه تصفیه آب باکیفیت این است که مکانیسم لازم برای حفظ مواد معدنی ضروری در آب را دارد. این باعث می شود آب تصفیه شده طعم بهتری داشته باشد.

آب سالم و فیلترهای تصفیه آب

 1. حذف آهن از دستگاه های تصفیه آب:

وجود آهن در آب طعم فلزی بدی بر جای می‌گذارد. برای رفع این مشکل، آب دارای فیلتر دستگاه تصفیه آب با پاک کننده‌های آهن است که تقریباً به طور کامل آهن را از آب خارج می‌کند.

 

 1. سهولت در نگهداری

از دیگر مزایای دستگاه تصفیه آب سهولت در نگهداری است. استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب بدون دردسر شده است زیرا هیچ کار پر زحمتی در نگهداری آنها وجود ندارد.

 

 1. ظرفیت ذخیره‌سازی بالا

ظرفیت بالای تولید آب تصفیه شده از دیگر مزایای دستگاه تصفیه آب خوب است. اینگونه دستگاه‌ها ظرفیت ذخیره‌سازی بالایی دارند، به این معنی که مقدار قابل توجهی از آن در دستگاه تصفیه باقی می ماند. این تضمین می کند که هر زمان که لازم باشد آب در دسترس باشد.

 

 1. ظرفیت فیلتراسیون با سرعت بالا

ظرفیت فیلتراسیون، یعنی مقدار آب فیلتر شده در یک ساعت، یکی از پارامترهای مهم هر دستگاه تصفیه‌کننده آب است، زیرا هرچه ظرفیت فیلتراسیون بیشتر باشد، در زمان صرفه جویی بیشتری خواهد شد

 

 1. مقرون به صرفه بودن

رایج ترین سوالی که هنگام خرید دستگاه تصفیه آب وجود دارد این است که این محصول چقدر مقرون به صرفه خواهد بود. بررسی‌های زیادی انجام شده است که نشان می‌دهد خرید دستگاه تصفیه آب در واقع مقرون به صرفه‌تر از خرید بطری‌های آب معدنی است. این هم از مزایای دستگاه تصفیه آب است.

بنابراین، همیشه تصمیم عاقلانه ای است که به جای خرید آب بطری، به سراغ یک دستگاه تصفیه آب بروید، زیرا بطری‌های آب نه مقرون به صرفه است و نه سازگار با محیط زیست است، زیرا زباله های پلاستیکی عظیمی تولید می‌کند.

 

جمع‌بندی

خرید و تهیه یک دستگاه تصفیه‌کننده آب یک امر تجملی برای خانه نیست، بلکه یک ضرورت است. نوشیدن آب خالص معجزه‌های بزرگی برای سلامتی ما به همراه دارد. زیرا به راحتی می‌توانیم خود را از ابتلا شدن به بسیاری از بیماری‌ها حذف کنیم. در انتخاب دستگاه تصفیه‌کننده آب باید بسیار دقت کرد زیرا تأثیر ماندگاری بر سلامت شما خواهد داشت. بنابراین اگر دستگاه تصفیه آب ندارید، فوراً یک دستگاه تصفیه‌کننده آب تهیه کنید و از مزایای دستگاه تصفیه آب و نوشیدن آب خالص لذت ببرید.

 

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
تماس سریع با ما