معرفی گواهینامه دستگاه تصفیه آب

گواهینامه های دستگاه تصفیه آب

گواهینامه دستگاه تصفیه آب یک استاندارد برای ثبت کیفیت دستگاه های تصفیه آب است. این گواهینامه بین المللی پس از آزمایشات مختلف بر روی محصول، توسط شرکت مربوطه صادر می شود. استانداردها در واقع نشانه کیفیت و بهداشتی بودن کالا است.  NSF , Water Quality Association , CE , ISO , FDA استانداردهای دستگاه تصفیه آب هستند. مسلم است که با ثبت این گواهینامه ها بر روی دستگاه، مشتری از کیفیت آن اطمینان پیدا می کند.

 

معرفی گواهینامه های بهداشتی دستگاه تصفیه آب

 

NFS :بنیاد ملی بهداشت  (National Sanitation Foundation)

سازمان NSF در سال 1994 برای حفظ سلامت و کیفیت در آمریکا راه اندازی شد. این سازمان در ابتدا فقط مواد غذایی آمریکا را استانداردسازی می کرد. اما بعد در سال 1990 با فعالیت در بیش از 150 کشور دنیا به یک سازمان بین المللی تبدیل شد. هفت سال بعد آزمایشگاهی مجهز در این سازمان راه اندازی شد. در این آزمایشگاه کیفیت آب آشامیدنی و هر محصولی که به نوعی با آب سر و کار داشت مورد بررسی قرار می گرفت. لوله های آب، فیلترها و تمام قطعات دستگاه تصفیه آب شامل این محصولات می شدند.

سازمان NSF با اعطاء گواهینامه به دستگاه های با کیفیت، این اطمینان را به خریدار می دهد که دستگاه مورد نظر استاندارهای لازم بهداشتی را دارد. وظیفه دیگر این سازمان بررسی قطعات از نظر ساختار است. بنابراین دستگاهی که دارای این گواهینامه است یک بار مصرف نیست و سالها می تواند برای شما کار کند.

 

WQA : انجمن کیفیت آب (Water Quality Association)

سازمان جهانی WQA یک نهاد در کشور آمریکا است. این نهاد وظیفه کنترل کیفیت تصفیه آب های خانگی، صنعتی و تصفیه خانه های شهری را بر عهده دارد. این اتحادیه در واقع با انجام آزمایشات دقیق و متعدد محصول مورد نظر را بررسی می کند. کار بررسی بر روی محصول از مواد خام اولیه گرفته تا تولید، توزیع، مصرف و تا پایان عمر محصول ادامه دارد. هدف اصلی این سازمان یک چیز است، رساندن آب سالم و بهداشتی به مصرف کننده نهایی. از این رو داشتن چنین گواهینامه ای برای یک دستگاه تصفیه آب مزیت قابل توجهی است.

 

CE : مورد تأیید اروپا (Communauté Européenne)

نشان بازرگانی CE یک هماهنگی را بین محصولات صنعتی و تجاری که در اروپا تولید و یا به فروش می رسد ایجاد می کند. تنها محصولاتی می توانند این استاندارد را دریافت کنند که برای جسم انسان و طبیعت ضرری نداشته باشند، همچنین سلامت و امنیت را به دنبال داشته باشند. در غیر اینصورت صلاحیت دریافت  این گواهینامه را نخواهند داشت.

 

FDA : سازمان غذا و دارو (Food and Drug Administration)

FDA یک مدرک و استاندارد بین المللی است که از طرف سازمان غذا و داروی آمریکا به تولیدکنندگان محصولات پزشکی، غذایی و دارویی در سراسر جهان اعطا می شود. تولیدکننده ای که این استاندارد را گرفته باشد از نظر بهداشت و سلامت محصول به رسمیت شناخته شده است. FDA یکی از گواهینامه های دستگاه تصفیه آب به شمار می رود.

توجه به داشتن گواهینامه های بهداشتی در هنگام خرید دستگاه تصفیه آب ضروری است. اما حتما لازم نیست یک دستگاه تمام گواهینامه ها و استانداردها را داشته باشد.

 

برگشت به بالا